دستگاه‌ آبمیوه گیری پالپ دار

امروز می‌خواهیم در مورد دستگاه‌ آبمیوه گیری پالپ دار برای شما توضیح دهیم. با صنایع نگین همراه باشید

همانطور که در مقالات قبلی در مورد آب میوه‌ها که از مواد مهم غذایی هستند صحبت کردیم و ما در طول روز به آن‌ها نیاز داریم. در چند دهه اخیر بحث آب میوه‌ها به شدت داغ شده است و یکی از مواردی است که دانشمندان متخصصان تغذیه به آن بسیار می پردازند. یکی از مهمترین و جدیدترین انواع آبمیوه‌‎ها که در بین مردم بسیار رایج شده آبمیوه های پالپ‌ دار است.

شاید این جمله را در تبلیغات یکی از شرکت‌های آبمیوه و غذایی شنیده باشید که می گوید:لذت هم زمان خوردن و نوشیدن. پالپ تکه‌های میوه‌ای است که در داخل آبمیوه به شکل قوطی مانند رانی‌ها و به شکل پاکتی مانند انواع مختلفی از آبمیوه ها به دست مشتری و مصرف کننده داده می شود.

حال می توان به این موضوع اشاره کرد که آب میوه‌های تازه دارای خاصیت بیشتر و طرفدار‌های بیشتری هستند و این موضوع غیرقابل انکار است. در چند دهه اخیر یکی دیگر از مواردی که در صنعت غذا خیلی به چشم می خورد روش سرو آب میوه‌ها است یا به صورت تخصصی‌تر گارنیش لیوان و… است که در دست مصرف کننده و مشتری قرار می‌گیرد.

دستگاه‌ آبمیوه گیری پالپ دار

معرفی نحوه کار دستگاه آبمیوه گیری پالپ دار

یکی از مهمترین دستگاه‌های آبمیوه گیری، دستگاه‌های پالپ دار هستند. همانطور که از اسم این دستگاه‌ها مشخص است این دستگاه‌ها همزمان با آبگیری شروع به تکه گیری از میوه ها می‌کند و در آخر در همان پوست میوه به شما آبمیوه پالپ‌دار می دهد. شاید با یک مثال بهتر متوجه این موضوع شوید.

خواندن  ماکتل شاتوت

ما یک آناناس را از بالا برش می‌دهیم و با استفاده از سوراخ کن دستگاه مغز غیر خوراکی آناناس را در می آوریم سپس  تیغه دستگاه را درون میوه قرار می‌دهیم و دستگاه را روشن می‌کنیم تیغه شروع به حرکت می‌کند و می چرخد هنگامی که اهرم دستگاه را به سمت پایین بیاوریم تیغه مانند گل باز می‌شود و همین جور می چرخد در حین باز شدن و چرخش با فشار آوردن به بدنه‌های میوه شروع به آبگیری و تکه گیری آن می‌کند.

در این بین پوست آناناس سالم می‌ماند و می توان با قرار دادن چند اسکوپ بستنی یک نی یک قاشق بر رویش، آن را در جلوی مشتری قرار داده و  آن را سرو کرد این خود نمادی از تازه بودن آب میوه و مواد غذایی آن واحد تولید غذایی است.

دستگاه‌های پالپ دار دارای سه بخش هستند ۱ بخش سوراخ کن که به وسیله آن مغز غیر خوراکی میوه‌هایی مانند انواع مرکبات مانند پرتقال، گریپ فروت، طالبی، ملون، آناناس و غیره از درون آن‌ها در آورد. بخش دوم شامل دو تیغ است یکی بلند و یکی کوتاه که در طی انجام کار با چرخش و باز شدن مانند گل کار آبگیری را انجام می‌دهد.

بخش دیگر اهرم و موتور دستگاه آبمیوه گیری پالپ دار است چرا که پایین آوردن اهرم موتور فعال شده و طریقه متصل موتور شروع به کار و چرخش می‌کند. یک موضوع مهم که وجود دارد این است که همه این اتفاقات درون میوه در دست شما اتفاق می‌افتد و شما به خوبی در جریان آماده‌سازی آبمیوه پالپ دار خواهید بود.

خواندن  همه چیز درمورد گوشت و تندلیزرها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پنج =

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم