محافظت از دست‌ها در آشپزخانه

امروز می‌خواهیم در مورد محافظت از دست‌ها در آشپزخانه برایتان توضیح دهیم. با صنایع نگین همراه باشید

حفاظت و مراقبت از شروع زندگی انسان از نکات بسیار مهم و حائز اهمیت برای او بود. این نکته را می‌توان با درنظرگرفتن سال‌ها تلاش و زحمت انسان برای یافتن محیطی امن برای حفاظت از خود، ساختن انواع وسایل و غیره موردتوجه قرارداد.

این گفته نیز به حفاظت از شما علاوه بر زندگی در سطح کار و فعالیت‌های انسانی در طی روز نیز می‌توان دید و از آن می‌توان به این نتیجه رسید که حفاظت برای انسان بسیار نکته مهمی است.

در طی کار فعالیت روزانه ممکن است اکثر اعضای بدن در خطر هرگونه اتفاقی باشند ولی یکی از مهم‌ترین اعضای بدن که معمولاً در طی کار دچار بیشترین آسیب می‌شود دست‌ها هستند.

در اکثر فعالیت‌های ما دست‌ها و انگشتان ما در معرض بیشترین خطر هستند چون با آن‌ها بیشترین کار را انجام می‌دهیم در صنعت آشپزخانه و پخت‌وپز این مورد بسیار بیشتر دیده می‌شود که معمولاً به‌صورت بریدگی سوختگی قطع عضو و انواع دیگری از آسیب‌ها هستند که دست‌ها در خطر آن‌ها هستند.

یکی از شایع‌ترین و معمول‌ترین نوع خطرها که برای دست‌ها در طی عمل پخت‌وپز، قصابی و… اتفاق می‌افتند بریدگی و قطع عضو است. این مورد را می‌توان به این صورت گفت که در امر خرد کردن، ریز کردن، قصابی کردن، تمیزکردن لاشه گوشت و استفاده از ساطور و  چاقو، اره‌های لاشه بر و دیگر ابزار برش دست دچار بریدگی و آسیب‌دیدگی اعضا می‌شود.

دراین‌بین مهندسان و طراحان دستکش‌هایی طراحی کرده اند که از جنس استیل هستند و به‌صورت زنجیرهای ریز که در هم بافته شده‌اند هستند. زنجیره‌ای به شدت قدرتمند در مقابل ضربه چاقو و اره‌های لاشه بر و  انواع ابزارهای برش که در دو شکل ساخته شده‌اند.

خواندن  بلندر صنعتی

این دو شکل یکی به‌صورت نیم دستکش که زنجیرهای دستکش بر روی انگشت شصت، اشاره، انگشت وسط می‌آیند و دیگری تمام دستکش که تمام دست را پوشش می‌دهد. این دو ساخته‌شده اند تا از دست در مقابل هرگونه برش قطع عضو و دیگر اتفاقات در طی کار جلوگیری کند.

برای دیدن دسته کامل لوازم آشپزخانه صنعتی مانند بلندر صنعتی و یا دستگاه آب پرتقال گیر صنعتی کلیک کنید.

از دیگر اتفاقاتی که در طی کار در آشپزخانه‌ها می‌تواند برای دست اتفاق بیفتد سوختگی دست است. سوختگی به دو شکل اتفاق می‌افتد حالت اول زمانی که دما بسیار بالا باشد پوست را ذوب کرده و سوختگی ایجاد می‌شود. حالت دوم زمانی که دما به شدت پایین باشد در این حالت اعضا و پوست یخ‌زده و متلاشی می‌شود.

دراین‌بین مهندسان به طراحی دستکش‌های با الیاف خاص و ویژه روی آوردند که در عین سبک بودن و راحتی دست را در مقابل انواع سوختگی حفاظت کند. این دستگاه‌ها به‌گونه‌ای ساخته شده‌اند که چندلایه هستند درعین‌حال سبک، راحت و برای دودست هستند تا در حین جابه‌جایی و  استفاده از آن‌ها بتوان از تمام نیرو استفاده کرد این نوع دستکش‌ها علاوه بر کارهای آشپزخانه می‌تواند در کارهای صنعتی دیگر مانند ریخته‌گری و دیگر مسائل به کار روند.

با تشکر صنایع نگین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم