کباب پز

از زمان قدیم از زمان کشف آتش توسط انسان و فهم از توان پخت توسط این محبت گرمابخش تغییر اساسی از در سبک غذایی انسان‌ها شروع شد. این تغییر به کباب کردن معروف است یعنی پخت مواد غذایی خام مانند گوشت و مرغ بر روی آتش در آن زمان کباب کردن روش ساده و محبوبی در بین تمامی افراد بود. این روش پخت در گذر زمان دچار تغییرهای بسیاری شد ولی یک مورد آن تغییر آن‌چنانی نداشت و مانند اولش است.

با ساخت کباب پزها در درست کردن کباب بهتر و خوش مزه تر کمک شایانی شده است.

با گذر زمان با تغییر سبک زندگی افراد و پیشرفت انسان و ایجاد تجربه‌ها مختلف تغییر اساسی در سبک کباب‌ها ایجاد شد این تغییر علاوه بر تغییر سبک کباب بلکه در وسایل و روش پخت کباب هم دیده شد. در ابتدا ابزار پخت به سبک کباب شامل یک مکان که آتش در آن روشن شده و یک سیخ که مواد را روی آتش نگه دارد به‌گونه‌ای که نسوزد.

کباب پز گازی

با گذر زمان این ابزار بر اساس تجربه تغییر کرد و پیشرفت مناسبی را ایجاد کرد به این صورت که احتمال سوختن موادی که در حال کباب شدن هستند کمتر و بهتر پخته شوند یا به قول عام مغز پخت تر شوند. این تغییرات به این صورت بوده که در طول تاریخ می‌توان به ساخت وسایلی برای راحت‌تر بودن پخت کباب کمک کند، ساخت منقل یکی از همین تغییرات است.

مکانی برای روشن‌کردن آتش با زغال یا چوب، با این روش آن گرما و آتش که به شکل مستقیم به موادی پخت می‌شوند وارد می‌شود به شکل یک‌دست‌تری پخش می‌شود و پخت مناسب‌تری را شاهد خواهیم بود از دیگر نکات مثبت کنترل آتش و گرما مواد است و این روش با پخش یا جمع‌کردن زغال و چوب انجام می‌گیرد. دراین‌بین با پیشرفت آهنگری یک وسیله پیشرفت مناسبی در پخت داشته و آن سیخ‌های فلزی است. سیخ‌های فلزی باعث این اتفاق می‌شوند که علاوه بر پخت از بیرون توسط آتش به دلیل رسانای گرمایی خوب آن گرما از درون سیخ هم به مواد در حال پخت انتقال پیدا می‌کند و مواد از درون هم پخته می‌شوند.

خواندن  همه چیز درمورد گوشت و تندلیزرها

این دو وسایل پخت عملکرد بسیار خوبی داشت به صورتی که علاوه برای غذاخوری‌ها در بین مردم هم رواج پیدا کرد تا جایی که در اکثر خانه‌ها منقل و سیخ پیدا می‌شد و این اتفاق به دلیل سبک زندگی و خانه‌ای خاص و ویلایی آن دوره بود.

این روش پخت تا حدی در زندگی مردم پیشرفت کرد تا جایی که در تفریحات و گشت‌وگذارهای هم کباب‌ها پایه ثابت بوده‌اند.

با گسترش شهرها و افزایش جمعیت و پیشرفت مردم و شروع آپارتمان‌نشینی سبک کباب‌ها تغییر کرد و کمتر شدند ولی علاقه به آن‌ها تغییر نکرد.

با شروع کار رستوران، تالارها با توجه به بالارفتن نیاز و احتیاج به‌سرعت دستگاه‌هایی طراحی شدند که به آن کباب‌پز می‌گفتند که در دو سه سبک برقی و گازی و ذغالی ساخته شدند.

کباب پز زغالی

 

ابعاد کباب پزها

کباب‌پزها در ابعاد و طول‌های متفاوت ساخته می‌شدند تا نیاز افراد، رستوران‌ها را پاسخ‌گو باشند، در چند دهه اخیر کباب‌پزهای گازی استفاده بیشتری می‌شوند. یکی از دلایل کم شدن کباب‌پزهای ذغالی تولید دود بسیار زیاد بود و این دود هم از زغال و خود مواد غذایی بود به صورتی که این دود و از همه مهم‌تر ایجاد خاکستر در زندگی آپارتمان‌نشینی امروز جایی نداشت به صورتی که کباب‌پزهای ذغالی بیشتر در رستوران‌ها استفاده می‌شدند و این اتفاق به دلیل طعم بهتر کباب‌ها بر روی زغال‌ها بوده است. با تغییر به کباب‌پزهای گازی ما شاهد خواهیم بود که دود به نسبت از ذغالی کمتر بوده به این شکل که دیگر ما شاهد دود زغال و خاکستر نخواهیم بود و تنها دود از خود مواد را خواهیم دید. این دود باعث ایجاد و پیدایش هواکش‌ها در رستوران‌ها شد تا بوی دود غلظت آن در مکان‌هایی که بسته هستند به صورت چشمگیری کم شوند.

خواندن  دستگاه های کباب ترکی

کباب پز برقی

کباب‌پزها دو شکل عمودی و افقی را دارند به این صورت که کباب‌پزها معمولی به‌صورت افقی‌اند و این نوع کباب‌پز دارای دود هستند چون با ریختن روغن مواد بر روی آتش و سوختن دود ایجاد می‌کنند، کباب‌پزهای عمودی به شکل کباب‌پزهای کباب‌ترکی هستند و در دستگاه‌های مرغ بریان هم دیده می‌شود در این سبک پخت به‌هیچ‌عنوان دودی وجود ندارد ولی همان مصرف گازی را دارند که کباب‌پزهای افقی دارند.

کباب‌پزهای برقی یا تابشی نیز مانند گازی و برقی دارای دو شکل عمودی و افقی هستند به‌صورت و مانند آن‌ها عمل می‌کنند ولی با این تفاوت که دیگر دودی وجود ندارد و مواد به‌خوبی پخت می‌شوند.

انتخاب هر نوع از کباب‌پزها و اندازه آن‌ها بر اساس نیاز و نظر یک متخصص معمولاً مشخص می‌شود.

با تشکر صنایع نگین

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 13 =

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم