کباب پز

کباب پز ها:

از زمان قدیم،از زمان کشف آتش توسط انسان و فهم از توان پخت توسط این محبت گرما بخش،تغییر اساسی از در سبک غذایی انسان ها شروع شد.این تغییر به کباب کردن معروف است،یعنی پخت مواد غذایی خام مانند گوشت و مرغ بر روی آتش.در آن زمان کباب کردن روش ساده و محبوبی در بین تمامی افراد بود.این روش پخت در گذر زمان دچار تغییر های بسیاری ولی یک مورد تغییر آنچان زیادی نداشته و همانند اولش است.

با گذر زمان با تغییر سبک زندگی افراد و پیشرفت انسان و ایجاد تجربه ها مختلف ،تغییر اساسی در سبک کباب ها ایجاد شد،این تغییر علاوه بر تغییر سبک کباب بلکه در وسایل و روش پخت کباب هم دیده شد.در ابتدا ابزار پخت به سبک کباب شامل یک مکان که آتش در آن روشن شده و یک سیخ که مواد را روی آتش نگه دارد به گونه ای که نسوزد.

با گذر زمان این ابزار بر اساس تجربه تغییر کرد و پیشرفت مناسبی را ایجاد کرد به این صورت که احتمال سوختن موادی که در حال کباب شدن هستن کنتر باشد و بهتر پخته شوند یا به قول عام مغز پخت تر شوند.این تغییرات به این صورت بوده که در طول تاریخ می توان به ساخت وسایلی برای راحت تر بودن پخت کباب کمک کند،ساخت منقل یکی از همین تغییرات است،مکانی برای روشن کردن آتش با زغال یا چوب،با این روش آن گرما و آتش که به شکل مستقیم به موادی پخت می شوند وارد می شود به شکل یک دست تری پخش می شود و پخت مناسب تری را شاهد خواهیم بود،از دیگر نکات مثبت کنترل آتش و گرما مواد است و این روش با پخش یا جمع کردن زغال و چوب انجام می گیرد. در این بین با پیشرفت آهنگری یک وسیله پیشرفت مناسبی در پخت داشته و آن سیخ های فلزی است.سیخ های فلزی باعث این اتفاق می شوند که علاوه بر پخت از بیرون توسط آتش به دلیل رسانای گرمایی خوب آن گرما از درون سیخ هم به مواد در حال پخت انتقال پیدا می کند و مواد از درون هم پخته می شوند.

خواندن  یخچال ها و سرد خانه ها:

این دو وسایل پخت عملکرد بسیار خوبی داشت به صورتی که علاوه برای غذا خوری ها در بین مردم هم رواج پیدا کرد تا جایی که در اکثر خانه ها منقل و سیخ پیدا می شد و این اتفاق به دلیل سبک زندگی و خانه تای خاص و ویلایی آن دوره بود .

این روش پخت تا حدی در زندگی مردم پیشرفت کرد تا جایی که در تفریحات و کشت وگذار های هم کباب ها دایه ثابت بوده اند.

با گسترش شهر ها و افزایش جمعیت و پیشرفت مردم و شروع آپارتمان نشینی سبک کباب ها تغییر کرد و کمتر شدند ولی علاقه به آن ها تغییر نکرد.

با شروع کار رستوران،تالار ها و… با توجه به بالا رفتن نیاز و احتیاج به سرعت دستگاه هایی طراحی شدند که به آن کباب پز می گفتند که در دو سه سبک برقی و گازی و ذغالی ساخته شدند.

کباب پز ها در ابعد و طول های متفاوت ساخته می شدند تا نیاز افراد ،رستوران ها و… را پاسخ گو باشند ،در چند دهه اخیر کباب پز های گازی استفاده بیشتری می شوند.یکی از دلایل کم شدن کباب پز های ذغالی تولید دود بسیار زیاد بود و این دود هم از زغال و خود مواد غذایی بود به صورتی که این دود و از همه مهم تر ایجاد خاکستر در زندگی آپارتمان نشینی امروز جایی نداشت به صورتی که کباب پز های ذغالی بیشتر در رستوران ها استفاده می شدند و این اتفاق به دلیل طعم بهتر کباب ها بر روی ذغال ها بوده است.با تغییر به کباب پز های گازی ما شاهد خواهیم بود که دود به نسبت از ذغالی کمتر بوده به این شکل که دیگر ما

خواندن  کانترهای سرد و گرم

شاهد دود ذغال و خاکستر نخواهیم بود و تنها دود از خود مواد را خواهیم دید. این دود باعث ایجاد و پیدایش هواکش ها در رستوران ها شد تا بوی دود غلظت آن در مکان هایی که بسته هستند به صثرت چشمگیری کم شوند.

کباب پز ها دو شکل عمودی و افقی را دارند به این صورت که کباب پز ها معمول به صورت افقی اند و این نوع کباب پز دارای دود هستند چون با ریختن روغن مواد برای آتش و سوختن دود ایجاد می کنند،کباب پز های عمودی به شکل کباب پز های کباب ترکی هستند و در دستگاه های مرغ بریان هم دیده می شود در این سبک پخت به هیچ عنوان دودی وجود ندارد ولی همان مصرف گازی را دارند که کباب پز های افقی دارند.

کباب پز های برقی یا تابشی نیز مانند گازی و برقی دارای دو شکل عمودی و افقی هستند به صورت و مانند آن ها عمل می کنند ولی با این تفاوت که دیگر دودی وجود ندارد و مواد به خوبی پخت می شوند.

انتخاب هر نوع از کباب پز ها و اندازه آن ها بر اساس نیاز و نظر یک متخصص معمولا مشخص میشود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هفت =