گرم کن های غذا

گرم‌کن‌های غذا

یکی از مشکلات اساسی انسان‌ها از اول شروع خلقت غذا بوده، در ابتدا غذاها به‌صورت خام و نپخته مورداستفاده قرار می‌گرفت که این حرکات درمورد گیاهان و گوشت خام مورد مصرف مشکلاتی از نظر پزشکی ایجاد می‌کرد. با گذر زمان و کشف آتش و فهم از توان استفاده از خور و گرمای آن انسان به فهم پخت غذاها رسید، این روش‌های پخت در گذر زمان تغییر های بسیار کرد اما وقت همان پخت و هدف تهیه غذای تازه و گرم قابل‌استفاده بود. انسان با ساخت گرمکن های غذا کار را برای خودش آسان کرد.

در تمام دوران هایی که انسان زندگی می‌کرده به‌صورت معمول ناهار و یا وعده غذایی میانه روز یا هر وعده دیگری در خارج از خانه و محل اقامت معمولاً مصرف می‌گردید.

نکته جالب این موضوع در این است که انسان به‌صورت کلی علاقه به غذای گرم دارد این موضوع در زمان‌های مختلف تاریخی اثبات شده این موضوع به این‌گونه است که همه افراد علاقه به غذای تازه و گرم دارند. اگر غذا تازه و برای همان وعده نباشد بازهم آن را گرم می‌کنند و مصرف می‌کنند. این موضوع یکی از مشکلات انسان و افراد در خارج از خانه و سرکار بوده. به‌طورکلی اگر بخواهیم به‌صورت تجربی به موضوع نگاه کنیم در طی روز و صبح وقتی‌که در سرکار به سر می‌بریم یا بیرون به کارها رسیدگی می‌کنیم یا حتی در خانه هستیم در زمان‌ها نزدیک به ظهر یا تایم ناهار یا هر وعده‌ای حتی میان وعده به غذاها فکر می‌کنیم و نکته همه آن‌ها گرم بودن آن‌هاست، ما به خود قول وعده گرم می‌دهیم و به آن فکر می‌کنیم. غذاهای گرم به‌صورت کلی دارای عطروطعم و بو و حس بهتری در هنگام خوردن هستند به‌طوری‌که در اکثر مواقع حتی در هنگام فکرکردن نیز به غذاهای گرم فکر می‌کنیم.

گرمکن صنعتی گازی

در دنیای امروز راه‌های رسیدن به غذاهای گرم بسیار زیاد هستند، می‌توان آن‌ها را از رستوران‌ها، کافه‌ها، سلف‌ها و … خریده و تهیه کرد یا می‌توان آن‌ها را از قبل آماده و در زمان و مکان موردنظر گرم کرد و مصرف کرد.

در دنیای فعلی هر دو روش بسیار پراستفاده هستند ولی روش دوم به دو جهت بهتر است. جهت اول ازاین‌رو که مواد مورداستفاده در غذا مورد اطمینان خود ما هستند. زیرا خودمان تهیه کردیم و پخت زیر نظر خودمان بوده و می‌دانیم غذایی که مصرف می‌کنیم سالم است از طرفی با نگاه به وضع اقتصادی فعلی استفاده هرروزه یا زیاد از غذاهای بیرون صرفه اقتصادی نداشته و باعث مشکلات اقتصادی می‌شود.

گرمکن صنعتی برقی

گرم کننده های غذا نیازمند یک مورد بسیار مهم است، منبع حرارت برای گرم کردن. در دوران امروز دستگاه‌هایی ساخته شده به نام گرم‌کن‌های غذا یا گرم‌خانه‌های صنعتی. این دستگاه‌ها به دو شکل گازی و برقی تولید می‌شود. این دستگاه به‌صورت یک جعبه است که بدنه چند جداره از استیل و عایق‌ها و پشم‌شیشه دارد تا گرما از آن خارج نشود. در این دستگاه‌ها با تنظیم دمای موردنظر و قرار دهی بر زمان موردنظر غذاها گرم و آماده می‌شوند. این دستگاه‌ها طبقاتی هستند و در ساخت آن‌ها توجه به این موضوع شده است تا گرمابه صورت یکنواخت در بین طبقات بپیچد تا غذاها به شکل درستی گرم شوند. این دستگاه‌ها بر اساس تعداد غذاها طراحی و ساخته می‌شوند و بر اساس مکان نوع برقی و گازی پیشنهاد می‌شود. باتوجه‌به گفته‌ها هر چه تعداد غذاها بیشتر ابعاد این دستگاه‌ها نیز بزرگ‌تر است و جای بیشتر و مصرف بیشتری دارد، در مدل‌های گازی گرما بسیار مطلوب است ولی هدر رفت گرما قابل‌توجه است و در موارد برقی تعداد کم می‌شود اما هدر رفت کمتر است.

این دستگاه‌های گرم‌کن یا به زبان بهتر گرم‌خانه‌ها در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند از مدارس و ادارات تا دانشگاه‌ها و … از این دستگاه‌ها در آزمایشگاه‌ها نیز بعضاً استفاده می‌کنند که طراحی‌ها خاص این دستگاه است.

با تشکر صنایع نگین

 

خواندن  بلندر صنعتی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم