گرم کن های غذا

گرم کن های غذا

یکی مشکلات اساسی انسان ها از اول شروع خلقت غذا بوده،در ابتدا غذا ها به صورت خام و نپخته مورد استفاده قرار می گرفت که این حرکات درموردگیاهان و گوشت خام مورد مصرف مشکلاتی از نظر پزشکی ایجاد می کرد. با گذر زمان و کشف آتش و فهم از توان استفاده از خور و گرما ی آن انسان به فهم پخت غذا ها رسید، این روش های پخت در گذر زمان تغییر های بسیار کرد اما وخت همان پخت و هدف تهیه غذای تازه و گرم قابل استفاده بود.

در تمام دوران هایی که انسان زندگی می کرده به صورت معمول ناهار و یا وعده غذایی میانه روز یا هر وعده دیگری در خارج از خانه و محل  اقامت معمولا نصرف می گردید.

نکته جالب این موضوع در این است که انسان به صورت کلی علاقه به غذای گرم دارد واین موضوع در گذر های مختلف تاریخی اثبات شده این موضوع به این گونه است که همه افراد علاقه به غذای تازه و گرم دارند واگر تازه و برای همان وعده نباشد باز هم آن را گرم می کنند و مصرف می کنند. این موضوع یکی از مشکلات انسان و افراد در خارج از خانه و سر کار بوده. به صورت کلی اگر بخواهیم به صورت تجربی به موضوع نگاه کنیم در طی روزی و صبح وقتی که سر کار به سر می بریم یا بیرون به کار ها رسیدگی می کنیم یا حتی در خانه هستیم در زمان ها نزدیک به ظهر یا تایم ناهار یا هر وعده ای حتی میان وعده به غذا ها فکر می کنیم و نکته همه آن ها گرم بودن آن هاست، ما به خود قول وعده گرم می دهیم و به آن فکر می کنیم. عذا های گرم به صورت کلی دارای عطر و طعم و بو و حس بهتری در هنگام خوردن هستند به طوری که در اکثر مواقع حتی در هنگام فکر کردن نیز به غذا های گرم فکر می کنیم.

خواندن  ظرف ها و ظرف شویی های صنعتی

در دنیای امروز راه های رسیدن به غذا های گرم بسیار زیاد هستند،می توان آن ها را از رستوران ها ، کافه ها ، سلف ها و … خریده و تهیه کرد یا می توان آن ها را از قبل آماده و در زمان و مکان مورد نظر گرم کرد و مصرف کرد.

در دنیای فعلی هر دو روش بسیار پر استفاده هستند ولی روش دوم به دو جهت بهتر است.جهت اول از این رو که مواد حورد استفاده در غذا مورد اطمینان خود ما هستند زیرا خودمان تهیه کردیم و پخت زیر نظر خودمان بوده و می دانیم غذایی که مصرف می کنیم سالم است از طرفی با نگاه به وضع اقتصادی فعلی استفاده هر روزه یا زیاد از غذا های بیرون صرفه اقتصادی نداشته و باعث مشکلات اقتصادی می شود.

گرم کردن غذا نیازمند یک مورد بسیار مهم است ، منبع حرارت برای گرم کردن. در دوران امروز دستگاه هایی ساخته شده به نام گرم کن های غذا یا گرم خانه های صنعتی.این دستگاه ها به دو شکل گازی و برقی تولید می شود.این دستگاه به صورت یک جعبه است که بدنه چند جداره از استیل  و عایق ها و پشم شیشه دارد تا گرما از آن خارج نشود. در این دستگاه ها با تنظیم دمای مورد نظر و قرار دهی بر زمان مورد نظر غذا ها گرم و آماده می شوند. این دستگاه ها طبقاتی هستند و در ساخت آن ها توجه به این موضوع شده است تا گرما به وصرت یکنواخت در بین طبقات بپیچد تا غذا ها به شکل درستی گرم شوند.این دستگاه ها بر اساس تعداد غذا ها طراحی و ساخته می شوند و بر اساس مکان نوع برقی و گازی پیشنهاد می شود. با توجه به گفته ها هر چه تعداد غذا ها بیشتر ابعاد این دستگاه ها نیز بزرگ تر است و جای بیشتر و مصرف بیشتری دارد، در مدل هاب گازی گرما بسیار مطلوب است ولی هدر رفت گرما قابل توجه است و در موارد برقی تعداد کم می شود اما هدر رفت کمتر است.

خواندن  همه چیز درمورد گوشت و تندلیزرها

این دستگاه های گرم کن یا به زبان بهتر گرم خانه ها در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند از مدارس و ادارات تا دانشگاه ها و …  از این دستگاه ها در آزمایشگاه ها نیز بعضا استفاده می کنند که طراحی ها خاص این دستگاه است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =