همه چیز درمورد گوشت و تندلیزرها

گوشت و تندلیزرها

گوشت یک ماده آلی شمال استخوان، ماهیچه و چربی است. که یک این ماده مغذی در فرهنگ، اقتصاد، پزشکی و … تاثیر بسیاری دارد و نقش مهمی داد.

گوشت بیشتر از آب بعد از آن از پروتئین بعد از چربی تشکیل شده.این ماده مغذی از دیر باز که به زمان شکار مردم اولیه برمی گردد مورد استفاده بود که آن را به صورت خام، پخته یا نیمه نیم پخته مصرف می گردد.

با گذر زمان و با کشف آتش، این صورت انرژی و فهم عمومی که می‌توانند گوشت را بپزند و طبخ کنند قدم بزرگی در انقلاب به نام صنعت غذا و آشپزی رو شروع کردند.

از دیر باز تا به امروز گوشت به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شد:

1-گوشت قرمز:

گوشت قرمز گوشتی است که از گوشت گاو، گوشت گوسفند، گوشت شتر، گوشت خوک، گوشت فک، گوشت شیر دریایی و … که سرشار از پروتئینو چربی باشد به دست می آید.

2-گوشت سفید:

از انواع گوشت ماکیان که از گوشت مرغ ، گوشت بوقلمون، گوشت بلدرچین، گوشت شترمرغ و… علاوه بر آن ماهی‌ها نیز به طور کلی  در دسته گوشت‌های قرمز قرار می گیرند. این در  حالت کلی گفتنی است که به طور کلی هر گوشتی که از گوشت قرمز کم رنگ تر باشد به صورتی قرمز روشن‌تر باشد گوشت سفید به حساب می‌آید.

مرغ از رایج ترین نوع گوشت سفید است که دارای مصرفی عظیم و عمومی است.

این گفتنی است که در صنعت غذا و آشپزی گوشت از مهم‌ترین  مواد مورد استفاده در غذا بوده بدین صورت که دروغ نیست بگوییم از پایه های اصلی اغلب غذا های مورد استفاده مردم . گوشت در هر دو صورت گوشت سفید و گوشت قرمز  به شکل ها و موردها مختلف استفاده می‌شود  برای مثال به صورت کبابی، خورشتی، سوخاری و …

خواندن  دستگاه آب میوه گیری صنعتی

یکی از حالت‌های استفاده انواع گوشت که بسیار محبوب بوده به شکل استیک است. خب می‌توان به این پرداخت که  استیک انواع مختلفی دارد و روش طبخ های متنوعی هم دارد به این صورت که قبل از پخت از انواع سس‌ها جهت نرم و شدن گوشت استفاده می‌شود . در اکثریت استیک‌ها و ساندویچ‌های استیک از بیفتک زن و پشت چاقو جهت باز کردن گوشت استفاده می‌کنند که این چند مورد و مسئله در این استفاده گفتنی است. در استفاده از چکش بفتک زن تخته کار زیر دست آسیب می‌بیند و سر و صدا بسیار بالایی دارد، در استفاده از پشت چاقو; که اکثرا چاقو برگ‌زنی است علاوه بر آسیب تخته کار و صدا زیاد این مورد نیز وجود دارد که چاقو تاب برمی‌دارد، کج می‌شود، می‌شکند و یا… که در روند کار با چاقو در آینده بسیار مهم است. حال باید چه کرد؟

تندلیزرها

دستگاهی با کار کرد ساده در سه حالت که در تمام رستوران‌ها می‌توان  استفاده کرد.

دستگاهی دارای یک دهانه عمودی که با اعمال فشار هم باعث بهتر شدن  بافت در حالت مورد نظر می‌شود .

که می‌توان از این دستگاه‌ها در تمامی انواع گوشت چه مرغ، ماهی و… استفاده کرد. در این دستگاه با وارد گوشت از دهانه و قرار دادن غلطک های مناسب در هر دو جهت می‌توان شکا مورد نظر را از گوشت گرفت که این سه حالت می‌توان به ریش ریش کردن، پهن کردن و باز کردن اشاره کرد. در این دستگاه می‌توان انواع گوشت را به صورت جالبی پیوند زد به صورتی که در همان صورت که  شکل خود را حفظ کرده‌اند در هم قرار گیرند و شکل بسیار زیبایی از پخت را نیز داشته باشند، این عمل به این صورت است که بعد از چند بار وارد شدن هر دو نوع گوشت آن‌ها روی هم گذاشته و دوباره وارد دستگاه می کنیم تا بافت‌ها در هم قرار گیرند.

خواندن  مراحل بهره برداری و اجرا از آشپزخانه صنعتی

از این روش: در پخت انواع ساندویچ‌ها در شکل های متفاوت استفاده می‌شود که باعث بالا تر رفتن کیفیت غذا و بهتر پخته شدن گوشت می‌شود. که اعث می‌شود دیگر درد سر های شکستن چاقو ها یا سر و صدا بیف تک زن نداشته باشیم.

صنایع نگین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *